Rockový týždeň v kocke: Dream Theater, Green Day aj The Darkness

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 23. – 29. október 2023

Nový singel, ktorý Green Day odohrali na koncerte už minulý týždeň, teraz oficiálne zverejnili aj s videoklipom. The American Dream Is Killing Me bude súčasťou štrnásteho albumu kapely. Pod názvom Saviors vyjde 19. januára 2024.

Ann a Nancy Wilson sa opäť postavia na jedno pódium. Kapela Heart totiž ohlásila prvý koncert po štyroch rokoch. Odohrá sa na Silvestra v Seattli.

Jethro Tull zverejnili už štvrtý singel z nadchádzajúceho albumu RökFlöte (vydanie v apríli 2024). Wolf Unchained vyšiel aj s animovaným klipom.

Radosťou jasajú fanúšikovia Dream Theater. Za bicie sa totiž do kapely po trinástich rokoch vrátil Mike Portnoy.

Billy Idol začiatkom roka odohral špeciálny koncert pre 250 fanúšikov v Hoover Dam (Hooverovej priehrade). Koncert bol natáčaný a budúci mesiac mieri do kín ako Billy Idol: State Line.

The Darkness budú mať vlastný dokument. Welcome To The Darkness bude mať premiéru budúci mesiac v britských kinách a v decembri vyjde na DVD. Príbeh dokumentu sa sústreďuje na obdobie, kedy sa kapela po rozpade v roku 2006 snažila vrátiť na scénu.

Bývalý bubeník WASP či LA Guns Steve Riley zomrel vo veku 67 rokov kvôli rôznym zdravotným problémom, kvôli ktorým bol aj hospitalizovaný v nemocnici.

Nanowar Of Steel majú nové satirické video ku skladbe Protocols Of Love z posledného albumu Dislike to False Metal.

Zdroj: loudersound.com, Napalm Records

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←