Rockový týždeň v kocke: Bon Jovi, Guns N‘ Roses aj Black Sabbath

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 13. – 19. február 2023

K Megadeth sa počas livestreamu They Only Come Out At Night v Tokiu pripojí bývalý gitarista Marty Friedman. S kapelou odohrá tri prídavkové skladby. Koncert bude vysielaný 27. februára.

Haken na Valentína zverejnili skladbu Lovebite aj s videoklipom. Pieseň je z konceptuálneho albumu Fauna, ktorý kapela vydá 3. marca.

Valentínsku novinku majú aj Type O Negative. Ide o video z koncertu na festivale Wacken z roku 2007, kde odohrali skladbu Love You To Death. Video zverejnili ako súčasť oslavy 15. výročia ich siedmeho a posledného albumu Dead Again.

Gitarista Richie Sambora prezradil, že diskutuje s bývalou kapelou Bon Jovi o svojom návrate do zostavy a podľa jeho vyjadrení to vyzerá, že nie je dôvod, aby sa to neuskutočnilo. Tiež povedal, že na koniec marca alebo začiatok apríla plánuje vydanie sólového albumu.

Videoklip ku skladbe November Rain od Guns N‘ Roses prekročil na YouTube hranicu 2 miliardy pozretí.

Basgitarista Black Sabbath Geezer Butler publikuje 8. júna svoju autobiografiu nazvanú Into The Void –  From Birth To Black Sabbath – And Beyond.

Paramore odhalili tretí singel zo šiesteho albumu This Is Why, ktorý vyšiel 10. februára. Skladba Running Out Of Time dostala surreálny videoklip.

Zaujímavosť týždňa: Bruce Springsteen počas koncertu hodil gitaru svojmu technikovi, ktorý na to nebol pripravený… A trafil ho do hlavy.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←