Rockový týždeň v kocke: Avenged Sevenfold, Billy Joel aj Alice In Chains

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 29. január – 4. február 2024

Liam Gallagher a John Squire zverejnili ďalšiu spoločnú skladbu Mars To Liverpool. Zároveň zverejnili zoznam desiatich skladieb eponymného albumu, ktorý vydajú 1. marca a prezradili dátumy a miesta naplánovaných koncertov v Európe. V okolí Slovenska nevystúpia.

EP Jar Of Flies kapely Alice In Chains oslávi 30. výročie. Oslavy zahŕňajú merchandise ako skateboard či pokrový set, ale najmä limitovanú edíciu vinylov tohto EP, ktoré majú vlisované skutočné mŕtve muchy. Všetkých 150 kópií sa ihneď vypredalo.

Súd rozhodol, že Marilyn Manson musí zaplatiť Evan Rachel Wood časť súdnych trovov za to, že sa musela brániť žalobe za ohováranie, ktorú na ňu spevák podal. Manson svoju bývalú priateľku zažaloval za to, že ho na verejnosti vykresľovala ako násilníka. Zaplatiť je musí takmer 327-tisíc dolárov.

Bola odhalená zmluva, ktorú v roku 1968 podpísala kapela Led Zeppelin, respektíve Jimmy Page ako jej zástupca, so spoločnosťou Atlantic Records. V zmluve stálo, že Page ako líder skupiny može kedykoľvek, keď sa mu to bude zdať vhodné, vymeniť ostatných členov kapely.

Prvý singel po takmer sedemnástich rokoch vydal Billy Joel. Nesie názov Turn The Lights Back On.

Zomrel Wayne Kramer, gitarista a zakladateľ MC5. Vo veku 75 rokov prehral boj s rakovinou pankreasu.

Gitarista Ace Frehley zverejnil druhý singel Walkin’ On The Moon z pripravovaného albumu 10,000 Volts, ktorý vyjde 23. februára.

Avenged Sevenfold odpália 28. februára interaktívny koncert vo virtuálnej realite. Zúčastniť sa ho môžu majitelia Apple Vision Pro a MetaQuest VR zariadení.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←