Rockový týždeň v kocke: Aerosmith, Pink Floyd aj Sum 41

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 11. – 17. september 2023

Aerosmith odštartovali svoje rozlúčkové turné, no šesť koncertov z neho boli nútení preložiť. Frontman Steven Tyler si počas koncertu v Elmonte tak poškodil hlasivky, že mu doktori naordinovali 30-dňový zákaz spevu.

Steven Wilson predstavil ďalší singel z nadchádzajúceho albumu The Harmony Codex, ktorý vydá 29. septembra. Na tretej zverejnenej skladbe Rock Bottom spieva s Ninet Tayeb, izraelskou speváčkou, ktorá je tiež spoluautorkou piesne.

Pri príležitosti 50. výročia albumu Pink Floyd Dark Side Of The Moon sa v Londýne uskutoční akcia, kde bude 100 fanúšikov kapely počúvať The Great Gig In The Sky, zatiaľ čo im budú skúmať, akú to u nich vyvolá mozgovú aktivitu.

Tom DeLonge, frontman Blink-182, je autorom filmu Monsters Of California, ktorého príbeh sa točí okolo UFO. Jeho celoživotný záujem o mimozemský život zhmotnil do diela, ktoré by sa do kín malo dostať 5. decembra.

Muse sa pridávajú ku kapelám, ktoré na výročie svojho albumu pripravujú luxusný box set. Keďže album Absolution oslávi 20 rokov, kapela vydá 17. novembra box set s názvom Absolution XX Anniversary. Obsahovať bude remastrované skladby, doteraz nezverejnená živé nahrávky, demá či hlboké rozhovory s členmi kapely nielen o nahrávacom procese.

Deryck Whibley, frontman Sum 41, bol kvôli zápalu pľúc hospitalizovaný v nemocnici. Doktori sa však obávajú, ako to zvládne jeho srdce, jeho manželku varovali pred možným infarktom.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←