RockDay v InParku potešil aj napriek neveľkej účasti

Zdieľať

V piatok 14. augusta sa uskutočnila jedna z mála „pandémiových“ akcií v Bratislave – Rockový deň v InParku pri Inchebe. Žiaľ, presne v ten deň sa v priestoroch Incheby konala aj Miss Slovensko a to dosť poškodilo rockovú spoločnosť v InParku.

Areál InParku bol vytvorený začiatkom tohto leta s oficiálnym príchodom prázdnin. Časť parkoviska pri výstavisku vyhradili pre konanie kultúrnych open air akcií, hlavne koncertov. Výborný nápad, výborné miesto, bezproblémové parkovanie, dostupnosť hromadnej dopravy. Niečo podobné je napríklad v Budapešti Barba Negra Track.

Prvým piatkovým vystupujúcim boli bratislavskí PRIMITÍVI. Ich priamočiary punk inšpirovaný The Ramones postupne rozpaľoval hŕstku prítomných. Nitrania HOVÄDA.SK už viac ako 10 rokov bavia svojím veselým krčmovým rockom. Nie je to myslené urážlivo. Jednoduchá muzika, ideálna na zábavy, na rozbláznenie a vyskákanie.

Po Nitranoch prišiel rad na klasiku slovenského punku KONFLIKT. Frontman Jury osobne prisľúbil každému prítomnému venovať jednu skladbu. V tom čase sa pod pódiom a pri pivných stoloch bavilo asi 75 ľudí. Nasledujúci PUNKREAS dorazili s jemným meškaním z moravského festivalu Pod Parou, ale oneskorenie splatili dávkou energie, ktorá rozskákala mládež v InParku.

Deň pred akciou bola zverejnená správa, že prišlo k dohode medzi organizátormi Miss a usporiadateľom Rock Day. Aby nebol rušený priamy prenos v televízii zo spomínania svetového mieru mladými dievčatami, rockeri budú dve a pol hodiny v tichu. Takže návšteva prudko poklesla a na hlavnú hviezdu večera KISS FOREVER BAND ostala hŕstka približne 40 skalných.

Ak sme plakali v minulosti, že slovenskí rockeri nechodia na koncerty, tento rok má v ruke poriadne veľkú dýku a vráža ju do chrbta usporiadateľom. Koncerty sa rušia jeden za druhým pre mizerný predpredaj a ak už aj nejaká akcia prebehne, je to mizéria. Veríme, že sa to prebudí.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←