Mustaine vydá knihu o jednom z albumov Megadeth

Zdieľať

Máte radi pohľady do zákulisia nahrávania kultových albumov? A ste fanúšikom kapely MEGADETH? V tom prípade bude pripravovaná kniha pre vás lahôdkou. Dave Mustaine, frontman tejto thrashovej veličiny, sa rozhodol vydať knihu o tom, ako s kapelou nahrávali svoj kultový album Rust In Peace z roku 1990.

Kniha s názvom Rust In Peace: The Inside Story Of The Megadeth Masterpiece nebude žiadnou faktografickou nudou, ale autobiografický pohľad speváka na vznik tohto uznávaného albumu. Dielo by vraj malo „zoškrabať hrdzu, ktorá sa časom spravila na členoch kapely, ich vzťahoch, popkultúre, umení a hudbe“.

Autobiografia vyjde 15. októbra ako oslava 30. výročia vydania Rust In Peace a Mustaine v nej zachytáva formovanie line-upu kapely, ťažkosti so zvládaním úspechu či tlak slávy, ktorý sa podieľal na následnom rozpade kapely. Ponúkne však aj svoj pohľad na hudobnú scénu konca 80. a začiatku 90. rokov.

S písaním spevákovi pomáhal oceňovaný novinár Joel Selvin a predhovor ku knihe napísal Slash, gitarista Guns N‘ Roses.

Megadeth okrem vydania knihy plánuje aj vydanie nového albumu, na ktorom už kapela pracuje a podľa slov basgitaristu Ellefsona bude znieť „šialene progresívne“.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←