Burning Witches vydajú nový album už po roku

Zdieľať

Švajčiarske heavymetalové komando BURNING WITCHES pred časom oznámilo, že vydá 28. mája svoj štvrtý štúdiový album The Witch Of The North u Nuclear Blast.

„Sme šťastné a hrdé, že môžeme oznámiť vydanie nového albumu. Opäť sme povyrástli ako tím a náš zvuk sa vyvinul na nový level. Čarodejnice sú v roku 2021 ešte tvrdšie a ešte epickejšie. A taký je aj obal albumu. Úžasný výtvor Claudia Bergamína dokonale odráža našu novú nahrávku. Je rovnako mrazivý, mystický a nadčasový. Budeme rady, keď sa stretnete s Čarodejnicou zo severu a zamilujete sa do nej i nášho vývoja,“ hovorí kapela.

Samotný tvorca obalu Claudio Bergamín, ktorý tvoril obal aj pre album Firepower od Judas Priest či obaly pre kapelu Battle Beast, hovorí: „Schmier z Destruction sa ma spýtal, či by som nechcel spraviť nový obal pre Burning Witches. Asi netreba vysvetľovať, že som hneď nadšene súhlasil. Kapela mala veľmi unikátny koncept, preto mi pár týždňov trvalo, kým som prišiel s nápadmi, ktoré sa mi páčili. Kapela chcela klasicky vyzerajúcu ilustráciu. Niečo s nádychom Kena Kellyho a Franka Frazetta. Lesná čarodejnica bola inšpirovaná Entmi z Pána Prsteňov a Botticelliho Zrodením Venuše. Postavy dievčat boli dotvorené v klasickom komiksovom štýle a pracovať na detailoch ich tvári, aby sa čo najviac podobali realite, bola naozaj zábava. Kiežby ma o niečo také žiadalo viac kapiel.“

Predobjednávky na pripravovaný album s trinástimi skladbami boli spustené 19. marca 2021 a niektoré vinylové verzie boli vypredané takmer okamžite. Len málo kapiel si urobilo meno tak rýchlo ako Burning Witches. A len málo dokáže písať také nadčasové, veľkolepé melódie s nevídanou ľahkosťou. Tieto dievčatá majú heavy metal v srdci, ale zároveň sa neutápajú v nostalgii nad obohranými riffmi rokov minulých. Miesto toho si rýchlo budujú svoj nezameniteľný zvuk.

Čarodejnice opäť rozpísali mimoriadne príťažlivú stránku. Album, ktorý sa koval v ohni pandémie, bol tvorený s trpezlivosťou, jemnosťou, ale boli do neho primiešané aj čierne odtiene života. Čarodejnice sa museli utiahnuť do izolácie a ticha tmavých lesov a práve tam objavili nové kúzla a nové možnosti pretkávania sveta svojou mocnou mágiou. Pre Freyu, pre druidky, pre čarodejnice minulé, súčasné a budúce.

Kapela v deň spustenia predpredaja zverejnila aj nový epický singel s názvom Flight Of The Valkyries, ktorý je doposiaľ jedinou ochutnávku z pripravovaného albumu.

Zdroj: Nuclear Blast

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←