The Sex Pistols budú mať seriál

Zdieľať

Šesťdielny seriál nazvaný jednoducho Pistol, ktorý bude mať premieru 31. mája 2022, sa bude točiť okolo gitaristu legendy THE SEX PISTOLS Steveho Jonesa.

Príbeh zachytávajúci vzostup a pád punkovej ikony z U.K. je založený na Steveho memoároch z roku 2018 s názvom Lonely Boy: Tales From A Sex Pistol. Na režisérsku stoličku sa posadil známy režisér Danny Boyle (Trainspotting, 28 Days Later), ktorý sa stal aj producentom spolu s tvorcom seriálu Craigom Pearcom a samotným Jonesom.

Podľa Boylových slov je to náhľad do kultúry, ktorá navždy zmenila britskú spoločnosť. „Detonácia pouličnej komunity, kde obyčajní mladí ľudia mali svoje kluby, pódia a prezentovali svoju zúrivosť aj svoju módnu vlnu. Ostatní sa na The Sex Pistols pozerali, počúvali ich, báli sa ich a nasledovali ich. Uprostred toho bol hrdina svojej doby Steve Jones, ktorý sa podľa svojich vlastných slov stal 94. najlepším gitaristom všetkých čias. Toto je jeho príbeh.“

Po boku Tobyho Wallacea ako predstaviteľa Steveho a Ansona Boona, ktorý stvárnil Johna Rottena, si jednu z hlavných úloh strihne aj Maisie Williams, ktorú si istotne väčšina bude pamätať ako Aryu Stark zo seriálu Game Of Thrones.

Seriál bude dostupný v USA na stanici Hulu a taktiež aj na Disney+ pre U.K., Írsko, Kanadu, Austráliu, Nový Zéland a Singapur. Je však veľká pravdepodobnosť, že sa objaví legálne aj u nás. Len to potrvá ešte nejaký čas.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←